Wymiana baterii

Dlaczego baterie ulegają uszkodzeniu?

  • wada fabyczna
  • ekstremalne warunki pracy
  • zużycie baterii

Prawidłowa temperatura użytkowania baterii według specyfikacji to około 20°C. Dlatego temperatury, które odchodzą od tej granicy źle wpływają na żywotność baterii. Bateria traci swoją pojemność, co skutkuje częstym ładowaniem telefonu.

 

Baterie mogą zawodzić również z powodu starości. Żywotność baterii przewidziana jest na około 500-600 cykli ładowania, co daje nam około 2 lata działania, licząc że ładujemy ją codziennie. Czasami możemy spotkać baterie, których specyfikacja przewiduje nawet ponad 1000 cykli ładowań. Niestety zdarza się to bardzo rzadko.
Należy natomiast pamiętać o prawidłowej zasadzie ładowania baterii.

Wadą fabryczną baterii zazwyczaj jest elektronika bądź element zasilania. Często taka wada ujawnia się w fabryce. Natomiast utrata pojemności baterii bądź nieprawidłowa praca elektroniki może nas zaskoczyć dopiero w trakcie użytkowania. Należy pamiętać, że takie objawy najczęściej ukazują się w pierwszych dwóch tygodniach używania urządzenia. W takim przypadku, można odesłać sprzęt na gwarancję i czekać na pozytywne rozpatrzenie prośby o wymianę baterii.